• Teymur Tesisat Sistemleri
  • Çalışma Saatlerimiz
  • Hafta İçi-Sonu: 7/24

Kameralı Kaçak Su Tespiti

Kameralı Kaçak Su Tespiti

Günlük hayatımız da ev ya da iş yerlerimiz de su tesisat şebekeleri büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Tabi her hizmet alanında olduğu gibi bu alanda da arıza ve sorunlar oluşabilmektedir. Mesele otomobil sektöründe artık araç arıza tespitleri için bilgisayarlı aletler kullanılmaktadır. Ve eskisi gibi deneme yanılma yöntemleri ile arıza tespiti yapılmamaktadır. Su tesisat alanında da sorunlar Kameralı Arıza Tespiti ile yapılmaktadır. Kameralı arıza tespit yöntemi ile artık su kaçak arızaları kırmadan görüntülü olarak kolayca tespit edilmektedir. Bu sistem müşteri için de biz tesisatılar için de büyük bir kolaylıktır. Kameralı su arıza tespiti zemin içerisindeki pis atık su boruları içerisinde oluşan kaçak noktalarının tespiti için kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde pis atık su boruları içerisinde bulunan ve görülmesi imkânsız olan kaçak noktaları kolaylıkla bulunabilir.

Kameralı su arıza tespiti pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktalarının kısa sürede bulunmasını sağlarken borular içerisinde var olan ve kötü bir koku yayılmasına neden olan tıkanıklarında bulunmasına yardımcı olur. Lavabo gideri, banyo gideri, küvet gideri, klozet gideri ve çamaşır makinesi gideri gibi başlangıç noktalarından kameralar borular içerisine gönderilir. Kamera esnek ve oldukça ince olan bir kablo ucuna yerleştirilmiştir. Bu kablo çok uzun olduğu için de boruların izlediği bütün yol kolaylıkla incelenebilir. Kamera boru içerisinde hareket ederken görüntüyü kaydeder ve bir ekran üzerinden bu görüntüyü ustalarımız kolaylıkla izler. Ustalar kameranın verdiği görüntüyü incelerken kaçağın olduğu noktayı bulmaya çalışır. Boru içerisinde birden fazla kaçak noktası olsa bile kameradan alınan görüntü sayesinde tespit edilebilir. Borularda kaçakların oluşması dışında pis atıkların birikerek belli bir yerde birikmesi ile borular tıkanabilir. Bu tıkanmada kötü kokunun yayılmasının yanı sıra, boru içerisine giden atıkların giderden tekrar çıkmasına neden olabilir. Buda istenmeyen kötü bir görüntü oluşturur. İşte bu kameralar yardımıyla bu kötü görüntüyü ve kokuyu oluşturan tıkalı noktalarda belirlenmiş olur. Belirlenen bu tıkalı noktalarda robotlar yardımıyla açılarak sorun çözülmüş olur.

Pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktaları kameralar yardımıyla tespit edilirken herhangi bir kırma işlemi yapılmadığı için borulara ustaların zarar vermese de imkansızdır. Buda işin giderek büyümesinin önüne geçmiş olur. Kameralı su arıza tespiti kısa sürede pis atık su borularında var olan su kaçaklarını bulduğu için size hem zamandan tasarruf sağlar hem de cebinizden yüklü bir miktarda tadilat masrafının çıkmasını önler. Kamera ile gider arıza görüntüleme konusunda yeterli malzeme ve tecrübeye sahiptir. Atık su gider borularında meydana gelen su kaçağı geleneksel tahmin yöntemi ile tespit edilmesi zor ve hatta imkansızdır. Küçük bir arıza için eviniz işyerinizin inşaat alanına dönmesine izin vermeyin. Pis su kaçağı sorununu çözmek için kanal görüntüleme kamerası ve nem ölçüm cihazları ile arızanın yerini noktasal olarak tespit ederek tamirini yapmaktadır.

TERMAL KAMERA

Gelişen teknoloji su kaçağı tespiti konusunda da kolaylıklar sağlamaktadır. Eskiden su kaçağı tespiti tahmini olarak yapılmaya çalışılmaktaydı. Tabi ki bu tür tespit çalışması genellikle başarısızlıkla sonuçlanıp evinizi inşaat alanına çevirip bırakırlardı. Günümüzde de aynı sistemle çalışan tesisat ustaları bulunmaktadır. Eğer ki evinizde, işyerinizin nemlenme, koku, küflenme, alt daireye su sızıntısı ısıtma sisteminin su eksiltmesi, kombi su eksiltmesi gibi bir sorun yaşıyor iseniz termal kamera ile su kaçağı tespiti yapan firmamız ile irtibata geçmeniz siz değerli müşterilerimizin yararına olacaktır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti, akustik dinleme cihazları ile su kaçağı tespiti, nem ölçüm cihazları ile su kaçağı tespiti, test pompası ile su kaçağı tespiti konularında siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Lütfi Aykaç Bulv. Tempoint Sit. No:39 Sultangazi/İstanbul

Çalışma Saatleri

7/24

Hemen Ara
WhasApp